Mężczyzna traci swoją płodność powoli – mimo iż zaczyna przekwitać już około 40-tki, będzie mógł cieszyć się udanym pożyciem jeszcze przez długie lata. Panowie w okresie andropauzy muszą się jednak borykać z różnymi zdrowotnymi problemami. Jednym z najbardziej wstydliwych są zaburzenia erekcji. Warto jednak udać się do lekarza, który może przepisać np. Kamagrę – skuteczny lek na potencję dla mężczyzn.

Pierwsze objawy andropauzy mężczyzna może zaobserwować już około 40. roku życia. Wtedy to w męskim organizmie rozpoczyna się powolny proces starzenia. Jednak w przeciwieństwie do kobiety, mężczyzna nie przekwita od razu – proces ten postępuje latami. Badania wykazały, iż stężenie testosterony, czyli męskiego hormonu płodności, w surowicy krwi obniża się o około 1% rocznie. Zaledwie u 30% panów po 60. roku życia obniża się poziom plemników – jednakże nie oznacza to ani spadku ich jakości, ani niepłodności. Mimo to z męskim przekwitaniem wiąże się sporo różnych dolegliwości.

Problemy z erekcją

Obniżenie stężenia męskich hormonów oraz zmiany naczyniowe u mężczyzn po 40-tce zazwyczaj powodują problemy z osiągnięciem satysfakcjonującego wzwodu. Ponadto niedobór testosteronu może wpłynąć na znaczne obniżenie popędu płciowego. Panom, którzy wciąż chcą zachować aktywność seksualną, lekarze zalecają stosowanie leków na potencję. Do najskuteczniejszych z nich zalicza się środki zawierające sildenafil, np. Kamagrę.

Kamagra może być stosowana przez mężczyzn w każdym wieku. Przeciwskazaniem są jedynie niektóre poważne schorzenia, takie jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek, miażdżyca, choroba wieńcowa czy niedawno przebyty zawał. Lek ten rozszerza naczynia krwionośne prącia, przy jednoczesnym zablokowaniu enzymu hamującego erekcję. W reakcji na podniecenie Kamagra pomaga osiągnąć satysfakcjonującą erekcję.

Problemy ze zdrowiem

Andropauza to powolny proces, który osłabia wydolność całego organizmu. Zmiany na poziomie hormonalnym sprawiają, iż na męskim brzuchu gromadzi się tkanka tłuszczowa. Większość mężczyzn nie zdaje też sobie sprawy z cichego wroga, jakim jest postępująca miażdżyca. To właśnie przez nią pogarsza się ogólna kondycja organizmu, zmniejsza siła i wytrzymałość.

Mężczyźni przechodzący andropauzę zaczynają mieć poważne problemy z oddawaniem moczu – wiąże się to z przerostem gruczołu krokowego. Pojawiają się też bóle kręgosłupa spowodowane osteoporozą – schorzenie to powodowane jest zmianami hormonalnymi i wymaga leczenia. Panowie w średnim wieku często stają się bardziej wrażliwi, zmienni, a nawet agresywni. To właśnie w tym okresie życia łatwiej im zachorować m.in. na depresję.

Radość z życia po 40-tce

Męskie przekwitanie to proces, którego nie da się uniknąć. Można go jednak w istotny sposób opóźnić. Jeśli mężczyzna do tej pory nie za bardzo o siebie dbał, najwyższy czas to zmienić. Podstawa to odstawienie papierosów i innych używek, zmiana diety i wprowadzenie do swojego codziennego planu dnia odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Warto też regularnie odwiedzać lekarza i stosować się do jego wskazówek.

Niestety, mężczyźni niezbyt chętnie konsultują swoje problemy ze specjalistami. Szczególnie, gdy problemy te dotyczą zaburzeń w sferze seksualnej. Należy jednak pamiętać, iż skuteczne i bezpieczne leki na potencję, takie jak Kamagra, dostępne są na receptę. Warto przełamać się i poprosić o nie lekarza, ponieważ udane życie seksualne znacznie poprawia jakość codziennego funkcjonowania i pozwala wydłużyć młodość.